ЕвропаЕвропа.Портал

Хакерски напад на интернет мрежата во Австрија

Најголемиот австриски телефонски оператор А1 денеска се соочи со голем хакерски напад, кој ја собори нивната интернет мрежа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close