СветСвет.Портал

Хаити нуди 60.000 долари за информација за атентатот на претседателот

Владата на Хаити ќе плати повеќе од 60.000 долари на оние што можат да помогнат да се одреди локацијата на трите лица вклучени во атентатот на претседателот Жовенел Моиз во јули, објави денеска агенцијата ЕФЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close