СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Хафтар предвидува нова војна во Либија

Командантот на Либиската национална армија (ЛНА), фелдмаршалот Калифа Хафтар, се закани со нова војна во Либија доколку не биде постигнат политички договор и ако не се одржат избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close