0_Спорт.ПорталФудбал

Хадсон-Одои соопшти дека е излечен од корона вирусот

Тој беше првиот играч на англиското првенство на кој му беше дијагностициран.

Лондон, 13 март 2020 (МИА) – Фудбалерот на Челси, Калум Хадсон-Одои, на социјалните мрежи објави дека веќе е излечен од корона вирусот.

Тој беше првиот играч на англиското првенство на кој му беше дијагностициран.

– Како што можеби сте слушнале, неодамна бев третиран за вирусно заболување. Изолиран сум околу една недела и веќе сум здрав, затоа се надевам дека наскоро ќе се вратам на теренот и ќе ве видам повторно, сподели тој во видео-пораката.

Таг
Back to top button
Close
Close