ЕвропаЕвропа.Портал

Хајнц-Кристијан Штрахе се враќа во политиката

Поранешниот вицеканцелар на Австрија, кој беше принуден да поднесе оставка поради корупциската афера „Ибица“, работи на своето политичко враќање, јавуваат локаните медиуми.

Back to top button
Close
Close