Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Хајко Мас е во карантин, заразен со Ковид-19 е лице од обезбедувањето

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас е во карантин откако негов телохранител бил позитивен на новиот коронавирус, соопшти денеска Министерството за надворешни работи, јави ДПА.

Back to top button
Close
Close