0_Магазин.ПорталАвтомобили

„Хјундаи“префрла дел од своето производство од САД во Јужна Кореја

Јужнокорејската компанија „Хјундаи“ одлучи да повлече дел од своето производство од САД и да го врати во земјата, со цел да ја задржи работната сила во своите матични погони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close