Svet.SlajderАвтомобилиСветСвет.Портал

Хјундаи повлекува 82.000 електрични автомобили, загуба од 900 милиони долари

Една батерија чини околу 11.000 американски долари и ова е едно од најскапите повлекувања во историјата на автомобилската индустрија, и секако најголемото во историјата на Хјундаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close