0_Магазин.ПорталСцена

Хју Грант во филмот „Зандани и џинови“

Ќе глуми негативец во новиот филм заснован на видеограта „Зандани и џинови“ (Dungeons & Dragons). Проектот е во продукција  на „Парамаунт пикчрс", а во него ќе глумат и Софија Лилис, Мишел Родригез и Крис Пајн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close