0_Спорт.ПорталФудбал

Гвардиола верува дека Манчестер сити би можел да освои трофеј ова сезона

И покрај тоа што ги загуби Премиер лигата и ФА Купот, тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола верува дека може да стигне до трофеј во тековната сезона.

Манчестер, 20 јули 2020 (МИА) – И покрај тоа што ги загуби Премиер лигата и ФА Купот, тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола верува дека може да стигне до трофеј во тековната сезона.

На „граѓаните“ шансата за трофеј им останува само во Лигата на шампионите.

– Не размислувам за следната сезона. Имавме можност да освоиме две титули оваа сезона, едната ни отиде. Но, Манчестер сити сепак е во борба за еден трофеј. Кога ќе ја завршиме сезоната, тогаш ќе ги сумираме впечатоците, изјави Гвардиола.

Сити го очекува реванш со Реал во осминафиналето од ЛШ. На првиот дуел англискиот тим победи со 2:1. Реванш е закажан за 7 август. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close