0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Гвардиола: Спортот не е спорт ако не е важно дали сте победиле или загубиле

-Спортот не е спорт кога не постои врска меѓу вложениот труд и наградата. Кога успехот ви е загарантиран, тоа не е спорт, кога не е важно дали сте победиле или загубиле, тоа не е спорт, изјави Гвардиола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close