0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Гвардиола: Покажавме неверојатен карактер

Тренерот на Манчестер сити, Јозеп Гвардиола, по пресврт-победата над Шалке во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (3:2), забележа дека тимот покажа неверојатен карактер.

Back to top button
Close
Close