0_Спорт.ПорталФудбал

Гвардиола: Меси е играчот на клубот што го сакам

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, ја прокоментира ситуацијата со Лионел Меси. Капитенот на Барселона беше многу блиску д трансфер во Сити ова лето, но тоа не се оствари.

Лондон, 18 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, ја прокоментира ситуацијата со Лионел Меси. Капитенот на Барселона беше многу блиску д трансфер во Сити ова лето, но тоа не се оствари.

– Мислам дека Лео јасно ги објасни своите чувства и немам што да додадам. Тој е играч на Барселона, клуб што го сакам. Немам што да додадам, изјави Гвардиола.

На прашањето дали Сити ќе се обиде да го потпише Меси како слободен агент следното лето, шпанскиот стручњак одговори: „Не знам“. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close