Svet.SlajderСветСвет.Портал

Гувернерот на Њујорк призна дека намерно го криеле бројот на починати од Ковид-19 во домовите за стари лица

Гувернерот на американската држава Њујорк Ендрју Куомо призна дека неговата канцеларија го криела од јавноста вистинскиот број на пациенти кои починале од Ковид-19 во домовите за стари лица. На прес конференцијата тој рече дека тоа било погрешно и оти претставува „научена лекација за тоа што се случува кога не се објавуваат податоци“. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close