Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Гувернерката на Мичиген изјави дека Трамп провоцира домашен тероризам 

Гувернерката на Мичиген, Гретчен Витмер, изјави дека на своите предизборни митинзи претседателот на САД, Доналд Трамп, ги подгрева страстите на екстремистите да вршат злосторства, како неодамна спречениот обид за нејзино киднапирање и убиство.  

Back to top button
Close
Close