0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш за „Гардијан“: Светот се соочува со пандемија на кршење на човековите права

„Пандемијата со Ковид-19 ги ​​продлабочи постојните поделби, слабости и нееднаквости и отвори нови прашања, вклучувајќи ги и прашањата за човековите права“, напиша Гутереш во авторскиот текст за лондонски „ Гардијан“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close