Svet.SlajderСветСвет.Портал

Гутереш се надева дека дијалогот Русија-САД ќе доведе до намалување на нуклеарните арсенали

Генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш изрази надеж дека договорите постигнати за време на Самитот САД-Русија во Женева ќе доведат до намалување на нуклеарното оружје во светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close