Svet.SlajderСвет

Гутереш од Израел бара воздржаност во источен Ерусалим

Генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш смета дека Израел „мора да покаже максимална воздржаност и почитување на правото на мирно собирање“, изјави портпаролот на Светската организација, во однос на зголемените тензии во источен Ерусалим околу џамијата Ал-Акса, третата најважна џамија за муслиманите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close