0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Гутереш: На работ сме на климатски амбис

-Ние сме на работ на бездна. Гледаме рекордни количества тропски бури, топење на ледени плочи и глечери, суши, топли бранови и шумски пожари, рече генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close