СветСвет.Портал

Гутереш го осуди терористичкиот напад на свадба во Кабул

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш го осуди терористичкиот напад извршен во саботата на свадбена веселба во Кабул, при што загинаа 63 лица.

Back to top button
Close
Close