Svet.SlajderСвет

Гутереш: Да запрат воените дејствија во Газа и Израел

Генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш повика на итен прекин на непријателствата меѓу Израелците и Палестинците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close