СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш ја повика војската во Мјанмар да ја прекине репресијата

Шефот на ООН, Антонио Гутереш денеска се изјасни против „бруталната сила“ што ја користеа оние што стојат зад пучот во Мјанмар и ја повика армијата веднаш да ја прекине репресијата и да ги ослободи затворениците.

Back to top button
Close
Close