Дописници СветСветСвет.Портал

Гугл и Фејсбук подготвиле заедничка одбрана за антимонополските истраги против нив  

Технолошките компании Гугл и Фејсбук подготвиле заедничка одбрана во антимонополските тужби дадени против нив од редица сојузни држави и од сојузни органи како Федералната трговска комисија (ФТЦ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close