0_Sport,PortalFutboll

Guardiola: Mesi është lojtari i klubit që e dua

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola ka komentuar situatën me Lionel Mesin. Kapiteni i Barcelonës ishte shumë afër transferimi në Siti këtë verë, por kjo nuk ndodhi.

Londër, 18 shtator 2020 (MIA) – Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola ka komentuar situatën me Lionel Mesin. Kapiteni i Barcelonës ishte shumë afër transferimi në Siti këtë verë, por kjo nuk ndodhi.

“Mendoj se Leo i shpjegoi qartë ndjenjat e tij dhe nuk kam asgjë për të shtuar. Ai është lojtar i Barcelonës, klub të cilin e dua. Nuk kam asgjë për të shtuar”, tha Guardiola.

I pyetur nëse Siti do të përpiqej të nënshkruante Mesin si agjent i lirë verën e ardhshme, eksperti spanjoll u përgjigj: “Nuk e di”. bs/fab

Таг
Back to top button
Close
Close