ЕвропаЕвропа.Портал

Грузиската претседателка ја обвини руската „петта колона“ за немирите во земјата

Претседателката на Грузија Саломе Зурабишвили ја нарече Русија „непријател и окупатор“, чија „петта колона“ е одговорна за насилните немири поради што постои опасност од поделба во таа поранешна советска земја.

Back to top button
Close
Close