Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Грузија: Ослободени 43 заложници, напаѓачот во бегство

Министерството за внатрешни работи на Грузија соопшти дека 43 заложници се ослободени од филијалата на Банка на Грузија во градот Зугдиди, а напаѓачот побегнал

Back to top button
Close
Close