Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Грузија: Ослободени 43 заложници, напаѓачот во бегство

Министерството за внатрешни работи на Грузија соопшти дека 43 заложници се ослободени од филијалата на Банка на Грузија во градот Зугдиди, а напаѓачот побегнал

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close