0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Грузија го направи првиот чекор кон ЕП

Тоа ќе биде една од екипите на Северна Македонија и Косово кои играат едни со други во моментов.

Тбилиси, 8 октомври 2020 (МИА) – Грузија ја победи Белорусија со 1-0 во првото полуфинале на Европското првенство следната година и веќе очекува ривал во финалето.

Тоа ќе биде една од екипите на Северна Македонија и Косово кои играат едни со други во моментов.

Торнике Окриашвили го постигна единствениот гол од пенал на почетокот на мечот во „Динамо Арената“ на „Борис Паидхадзе“ во Тбилиси.

Таг
Back to top button
Close
Close