ЕвропаЕвропа.Портал

Грузија: 11 лица уапсени за малолетничка порнографија

Во Грузија е разбиен синџир за трговија со деца, кои експлоатирале девојчиња на возраст од осум до 14 години за производство на порнографија, а во последниот месец се уапсени 11 лица, соопшти денеска Европол.

Back to top button
Close
Close