Дописници МКДКултураОпштински вести

Групна изложба „Најубавите делови на градот” на уметници од Кичево

Во фоајето на Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево вечер од 18 часот ќе биде отворена изложбата „Најубавите делови на градот“  на која ќе бидат претставени дела на  кичевските уметници Лулзиме Османи, Бенита Џелили, Мазламе Салиу, Валдета Ибиши и Арбер Садику.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close