0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Груби за одлуката на УНЕСКО: Да работиме заедно за да немаме слични ситуации во иднина

Да ја исполниме обврската и да ги спроведеме препораките, како и да работиме заедно за да немаме слични ситуации во иднина, вели првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, во врска со одлуката на УНЕСКО со која Охридскиот регион останува на листата на заштитени подрачја.

Back to top button
Close
Close