0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБалканБалкан.ПорталДописници СветПолитика

Груби во Приштина: Во јануари заедничка седница на владите на Северна Македонија и Косово

Замениците претседатели на владите на Република Северна Македонија и Република Косово, Артан Груби и Албулена Баљај-Халими најавија одржување на заедничка седница на владите на двете држави во текот на првата половина на јануари идната година, јавија дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close