Македонија.СлајдерОпштество

Груби: Владата донесе одлука за прогласување кризна состојба во следните 30 дена во целата држава

Владата ја усвои одлуката за прогласување кризна состојба во следните 30 дена во целата држава, информира Артан Груби, прв вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците.

Back to top button
Close
Close