Политика

Груби по повод 20-годишнината од Охридскиот договор: Еднаквоста бара перманентен ангажман

Ви честитам за ова достигнување за промена на имињата во градот Скопје како една од знаците и камењата на калето кои ќе бидат видливи за граѓаните и ќе ја направат разликата како било и како е денес, но не треба да застанеме тука, истакна првиот вицепремиер на Владата и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби, на денешната трибина на тема „Скопје и новите албански адреси, рефлексија на Охридскиот договор“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close