0_Македонија.ПорталПолитика

Груби оствари средба со Сали Мурати и му се заблагодари за соработката

Првиот Вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денес на работна средба го пречека досегашниот претседател на Уставниот Суд, Сали Мурати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close