0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Груби: Оспорувањето на идентитетот на која било заедница не е во духот на европската солидарност

Апсурдно е да се спори идентитетот на било која заедница и целосно се солидаризирам со македонците околу тоа прашање, истакна вечерва вицепремиерот и министер за политички систем и односи со заедниците, Артан Груби, кој дополни дека тоа не е во духот на европската солидарност и смета дека треба да се остане на Добрососедскиот договор со Бугарија.

Back to top button
Close
Close