0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Груби: Од предвидените административци 92 проценти се распределени на новите работни места

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби одговарајќи на новинарско прашање истакна дека 92 проценти од сите административци предвидени со програмата за распределба К5, се веќе на новите работни места по институции, вклучително и оние административци кои беа спорни во Државниот пазарен инспекторат.

Back to top button
Close
Close