БизнисЕкономија

Груби-Нигард: Слободната економска зона во Тетово атрактивна за норвешки компании

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска оствари работен состанок со  генералниот директор на Норвешкиот државен инвестициски фонд, Ханс Кристијан Нигард.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close