0_Македонија.ПорталПолитика

Груби на средба со Шаќири и Мерко

Добрата соработка помеѓу централната и локалната власт носи придобивки за граѓаните, изјавил првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на денешната средба со градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко и министерот за информатичко општество и администрација, Јетон Шаќири

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close