0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritPolitikë

Grubi: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk duhet të ndahen në rrugën drejt BE-së

Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipëria nuk duhet të ndahen në rrugën drejt BE-së në asnjë mënyrë. Kështu e kishim qëndrimin edhe vitin e kaluar, kur në fakt është dashur të ndahet Shqipëria për të mos e penguar Republikën e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së. Qëndrimi është i qëndrueshëm dhe besojmë se negociatat duhet të fillojnë sa më shpejtë me BE-në, me dy vendet, siç është premtuar. Kjo u tha sonte nga zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Sistemit Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi në "Samo intervju" (Vetëm intervistë) në televizionin Kanal 5.

Back to top button
Close
Close