0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritPolitikë

Grubi: Kontestimi i identitetit të çdo komuniteti nuk është në frymën e solidaritetit evropian

Është absurde të kontestosh identitetin e çdo komuniteti dhe plotësisht solidarizohem me maqedonasit rreth kësaj çështje, theksoi sonte zëvendëskryeministri dhe ministër i Sistemit Politik dhe Marrëdhënieve ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi, i cili plotësoi se kjo nuk është në frymën e solidaritetit evropian dhe konsideron se duhet të mbetet në marrëveshjen e fqinjësisë së mirë me Bullgarinë.

Back to top button
Close
Close