0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Груби и Николовски: Неприфатливо е да не се почитуваат одлуките на Владата, во ДПИ ќе бидат вработени 15 инспектори надвор од оние според правична застапеност

Со усвоениот План за распределба на административните службеници преку Програмата К-5, којшто беше усвоен на 40-тата владина седница, Владата најде решение за еден сериозен децениски проблем за кој реагираа граѓаните, се наведува во заедничката писмена изјава на вицепремиертите Артан Груби и Љупчо Николовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close