0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Груби и Грвала-Шварц договорија заедничка владина седница во септември

Заедничка владина седница на Северна Македонија и на Република Косово да се одржи во првата половина во септември годинава, договорија на денешнната средба првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби со Доника Гервала-Шварц, втор заменик премиер и министерка за надворешни работи и дијаспора на Република Косово.

Back to top button
Close
Close