0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Груби до Ангелов: Историјата не треба да ја држи иднината во заложништво

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет се сретна со амбасадорот на Република Бугарија во Скопје, Ангел Ангелов со кого разговарале, меѓу другото, и за добрососедските односи, кои се вредност за земјава, но и за регионот.

Back to top button
Close
Close