Политички партии

ГРОМ: Одлуката на МОН за настава со физичко присуство е базирана на површни параметри за политички цели

Во ситуација кога бројките на заразени со КОВИД 19 постојано и брзо растат, ГРОМ смета дека одлуката на МОН, за повторно отворање на училиштата е базирана на површни параметри креирани исклучиво за политички цели, без притоа да се земе во предвид ризикот и опасноста, како пандемиолошки, така и системски кој овозможува разобличување и интервенции во образовниот систем исклучиво за почитички цели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close