БалканДописници Свет

Грк украл две ампули Фајзер од центар за вакцинација во Атина

Грчката полиција вчера уапсила 42-годишен маж, кој во центар од вакцинација во западниот дел на Атина, откако ја примил вакцината украл две ампули Фајзер, објавија медиумите во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close