0_Спорт.ПорталФудбал

Гризман разочаран од поразот на натпреварот со ПСЖ

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман, е многу разочаран по поразот од Пари Сен-Жермен. Каталонците синоќа загубија на домашен терен со 4:1 во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите и се пред елиминација.

Барселона, 17 февруари 2021 (МИА) – Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман, е многу разочаран по поразот од Пари Сен-Жермен. Каталонците синоќа загубија на домашен терен со 4:1 во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите и се пред елиминација.

– ПСЖ одигра одличен натпревар. И ние имавме шанси, но не реагиравме на најдобар начин. Ова дефинитивно не е впечаток што сакавме да го оставиме. Барселона требаше да одигра скоро совршен натпревар, но тоа не се случи. Ќе биде тешко да се постигнат четири гола на реваншот во Париз, изјави Гризман за „Sport.es“.

Реваншот е закажан за 10 март на теренот на ПСЖ. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close