0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Гризман демантира дека има проблеми во Барселона

Францускиот весник напиша дека стрелецот не се чувствувал добро во соблекувалната на Каталонците.

Барселона, 11 февруари 2020 (МИА) – Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман, ги негираше написите на угледниот медиум „Франс Фудбал“.

Францускиот весник напиша дека стрелецот не се чувствувал добро во соблекувалната на Каталонците.

– Тие ми завидуваат за освојувањето на Светското првенство, наводно кажал Гризман, според весникот.

Од околината на напаѓачот, сепак експлицитно негираат дека напаѓачот кажал вакви работи пред изданието или дури и во пријателски или семеен круг.

Таг
Back to top button
Close
Close