0_Спорт.ПорталФудбал

Грилиш може да се пресели во Ливерпул

Фудбалерот за врска на Астон Вила, Џек Грилиш, може да ја продолжи кариерата во друг клуб, објави „Дејли експрес“.

Лондон, 18 декември 2020 (МИА) – Фудбалерот за врска на Астон Вила, Џек Грилиш, може да ја продолжи кариерата во друг клуб, објави „Дејли експрес“.

Според британскиот медиум, за 25-годишниот Англичанец е заинтересиран Ливерпул и трансферот може да се реализира во текот на зимскиот преоден рок.

Грилиш оваа сезона одигра 12 натпревари за Астон Вила, постигнувајќи шест гола и пет  асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close