0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Грилиш е сигурен за Јунајтед

Sвездата на Астон Вила и капитен, Џек Гриниш сигурно дека ќе се приклучи на Манчестер Јунајтед во новата сезона, изјави поранешниот менаџер на Вила, Тим Шервуд.

Бирмингем, 2 јули 2020 (МИА) – Sвездата на Астон Вила и капитен, Џек Грилиш сигурно дека ќе се приклучи на Манчестер Јунајтед во новата сезона, изјави поранешниот менаџер на Вила, Тим Шервуд.

– Мислам дека трансферот е веќе факт. Точно од таков тип играч имаат потреба на „Олд Трафорд“ и ова е единствениот клуб за него. Не мислам дека тој ќе остане во Вила, затоа што треба да се развива. Мислам дека тој веќе потпишал со Јунајтед, изјави Шервуд.

Таг
Back to top button
Close
Close