Svet.SlajderСветСвет.Портал

Грифитс: Неуспешни преговори во Јордан за размена на затворениците во Јемен

-Разочаран сум што оваа рунда разговори не донесе ист плод како што видовме во септември во Швајцарија, кога 1.056 затвореници беа историски ослободени, рече специјалниот пратеник на ОН за Јемен, Мартин Грифитс, кој веднаш повика на продолжување на преговорите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close